Kommande Aktiviteter



Tis U7 gräs Mimosa Träning "P13Träning" 11/8 | 17:00-18:00
Tis U11 gräs Träning "F06/F08" 11/8 | 17:00-18:15
Tis U7 gräs Träning "P09" 11/8 | 17:00-18:15
Tis U5 gräs Träning "F11" 11/8 | 17:00-18:15
Tis A11 gräs Träning "F17" 11/8 | 17:00-18:15
Tis U7 gräs Mimosa Träning "P12 Träning" 11/8 | 18:00-19:00
Tis Lilla Konstgräs Träning "P11" 11/8 | 18:15-19:30
Tis U7 gräs Träning "P10" 11/8 | 18:15-19:30
Tis U11 gräs Träning "P06/P08" 11/8 | 18:15-19:30
Tis U11 gräs Träning "P05" 11/8 | 19:30-20:45
Ons U11 gräs Träning "BOLLKUL" 12/8 | 17:00-18:15
Ons U7 gräs Träning "F10" 12/8 | 17:00-18:15
Ons Stora Konstgräs Träning "P Junior/F05" 12/8 | 17:00-18:15
Ons Lilla Konstgräs Träning "F07" 12/8 | 17:00-18:15
Ons U7 gräs Mimosa Träning "F12 träning" 12/8 | 17:15-18:15
Ons A11 gräs Match "Arnäs-Bjärtrå div 4" 12/8 | 18:00-21:00
Ons U7 gräs Träning "F09" 12/8 | 18:15-19:30
Ons Lilla Konstgräs Träning "P07" 12/8 | 18:15-19:30
Ons Stora Konstgräs Match "F05-RUIF" 12/8 | 18:30-21:00
Ons U11 gräs Match "P15 Arnäs - Mariehem" 12/8 | 18:30-21:00
Tor U7 gräs Träning "P10" 13/8 | 17:00-18:15
Tor U11 gräs Träning "P06/P08" 13/8 | 17:00-18:15
Tor A11 gräs Träning "F17" 13/8 | 17:00-18:15
Tor U7 gräs Mimosa Träning "P12 Träning" 13/8 | 17:30-18:45
Tor U11 gräs Träning "F08/F06" 13/8 | 18:15-19:30
Tor U7 gräs Träning "P09" 13/8 | 18:15-19:30
Tor Lilla Konstgräs Träning "F11" 13/8 | 18:15-19:30
Tor U5 gräs Träning "P11" 13/8 | 18:15-19:30
Tor A11 gräs Träning "Herr 4" 13/8 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P05" 13/8 | 19:30-20:45
Tor A11 gräs Träning "Herr 6" 13/8 | 19:30-20:45
Tor Samlingssal Övriga aktiviteter "Matchgenomgång herrlaget" 13/8 | 20:00-21:30
Fre U11 gräs Träning "P08" 14/8 | 15:00-16:00
Fre U11 gräs Träning "F05" 14/8 | 17:00-18:15
Fre A11 gräs Träning "P Junior" 14/8 | 17:00-18:15
Fre A11 gräs Match "F04-RUIF" 14/8 | 18:30-21:00
Lör Samlingssal Övriga aktiviteter "F08 lagträff " 15/8 | 09:00-14:30
Lör U7 gräs Mimosa Träning "P13 Träning" 15/8 | 10:00-11:00
Lör U11 gräs Träning "BOLLKUL" 15/8 | 10:00-11:00
Lör A11 gräs Träning "Bollkul" 15/8 | 10:00-11:00
Lör U7 gräs Träning "F08" 15/8 | 10:00-12:00
Lör U7 gräs Mimosa Träning "F13 Träning" 15/8 | 12:00-13:00
Lör A11 gräs Match "F17 - Ope IF" 15/8 | 13:00-16:00
Lör U11 gräs Match "F08 9-manna träningmatch" 15/8 | 14:00-16:00
Sön Samlingssal Övriga aktiviteter "Stefan Sundquist Sportandadventure" 16/8 | 09:00-15:00
Sön U7 gräs Match "P08 match - Moälven" 16/8 | 10:00-12:00
Sön U5 gräs Match "F12 - Modo / Själevad" 16/8 | 10:00-14:00
Sön U7 gräs Match "F09 Match -Domsjö" 16/8 | 12:00-14:00
Sön A11 gräs Match "P17 - Alnö" 16/8 | 12:00-15:00
Sön U5 gräs Match "F11 - Hägglunds " 16/8 | 14:00-16:00
Sön U11 gräs Match "Arnäs f06 - Gideälvdal f04-06" 16/8 | 14:00-16:00
Sön U11 gräs Match "Match f07-Remsle blå" 16/8 | 16:00-18:00
Sön U5 gräs Match "P12 - Själevad" 16/8 | 16:00-18:00
Sön U7 gräs Match "F10-Mellansels IF" 16/8 | 18:00-20:00
Mån Samlingssal Övriga aktiviteter "Stefan Sundquist Sportandadventure" 17/8 | 09:00-15:00
Mån U7 gräs Mimosa Träning "F13 Träning" 17/8 | 17:00-18:00
Mån U11 gräs Träning "F07/P07" 17/8 | 17:00-18:15
Mån U7 gräs Träning "F09" 17/8 | 17:00-18:15
Mån U7 gräs Mimosa Träning "F12 träning" 17/8 | 18:00-19:10
Mån U7 gräs Träning "F10" 17/8 | 18:15-19:30
Mån U11 gräs Träning "F08/P05" 17/8 | 18:15-19:30
Mån A11 gräs Träning "F05/F Junior" 17/8 | 18:15-19:30
Mån A11 gräs Träning "P Junior" 17/8 | 19:30-20:45
Tis Samlingssal Övriga aktiviteter "Stefan Sundquist Sportandadventure" 18/8 | 09:00-15:00
Tis U7 gräs Mimosa Träning "P13Träning" 18/8 | 17:00-18:00
Tis U11 gräs Träning "F06/F08" 18/8 | 17:00-18:15
Tis U7 gräs Träning "P09" 18/8 | 17:00-18:15
Tis U5 gräs Träning "F11" 18/8 | 17:00-18:15
Tis A11 gräs Träning "F17" 18/8 | 17:00-18:15
Tis U7 gräs Mimosa Träning "P12 Träning" 18/8 | 18:00-19:00
Tis Lilla Konstgräs Träning "P11" 18/8 | 18:15-19:30
Tis U7 gräs Träning "P10" 18/8 | 18:15-19:30
Tis U11 gräs Träning "P06/P08" 18/8 | 18:15-19:30
Tis A11 gräs Träning "Herr 4 samt P10 del av plan" 18/8 | 18:15-19:30
Tis A11 gräs Träning "Herr 4 samt P10 del av plan" 18/8 | 18:15-19:30
Tis A11 gräs Träning "Herr 4 samt P10 del av plan" 18/8 | 18:15-19:30
Tis A11 gräs Träning "Herr 4 samt P10 del av plan" 18/8 | 18:15-19:30
Tis Stora Konstgräs Träning "ÅFF F04" 18/8 | 18:30-20:00
Tis U11 gräs Träning "P05" 18/8 | 19:30-20:45
Tis A11 gräs Träning "Herr 6" 18/8 | 19:30-20:45
 
Arnäs IF | Tel: 0660-544 50 | E-post: arnasif@telia.com | Webbadmin:
spons
KOMMANDE MATCHER:

A11 gräs
Arnäs-Bjärtrå div 4
on 12/8 18:00 - 21:00

U11 gräs
P15 Arnäs - Mariehem
on 12/8 18:30 - 21:00

Stora Konstgräs
F05-RUIF
on 12/8 18:30 - 21:00

A11 gräs
F04-RUIF
fr 14/8 18:30 - 21:00

A11 gräs
F17 - Ope IF
lö 15/8 13:00 - 16:00

U11 gräs
F08 9-manna träningmatch
lö 15/8 14:00 - 16:00

U7 gräs
P08 match - Moälven
sö 16/8 10:00 - 12:00

U5 gräs
F12 - Modo / Själevad
sö 16/8 10:00 - 14:00

U7 gräs
F09 Match -Domsjö
sö 16/8 12:00 - 14:00

A11 gräs
P17 - Alnö
sö 16/8 12:00 - 15:00

U5 gräs
F11 - Hägglunds
sö 16/8 14:00 - 16:00

U11 gräs
Arnäs f06 - Gideälvdal f04-06
sö 16/8 14:00 - 16:00

U11 gräs
Match f07-Remsle blå
sö 16/8 16:00 - 18:00

U5 gräs
P12 - Själevad
sö 16/8 16:00 - 18:00

U7 gräs
F10-Mellansels IF
sö 16/8 18:00 - 20:00

U7 gräs
P10-Själevad, P10-BK Örnen
lö 22/8 10:00 - 14:00

A11 gräs
F17 - SDFF
lö 22/8 13:00 - 16:00

U7 gräs
P08 match - Mellansel
sö 23/8 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 Match- Domsjö
sö 23/8 12:00 - 14:00

Stora Konstgräs
P17 Arnäs - GIF Sundsvall
sö 23/8 12:00 - 15:00

U11 gräs
Arnäs P-07 - Moffe
sö 23/8 12:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 23/8 13:30 - 18:30

U11 gräs
P15 Arnäs - Umedalen
sö 23/8 14:00 - 17:00

U5 gräs
Arnäs P11 - Modo x 2
sö 23/8 14:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs-FV div 4
sö 23/8 15:00 - 18:00

U7 gräs
P09 Arnäs - BK Örnen x2
sö 23/8 16:00 - 20:00

U5 gräs
F11 - Domsjö
lö 29/8 11:00 - 13:00

U5 gräs
F12 - Husum / Hägglunds
lö 29/8 13:00 - 17:00

A11 gräs
F17 - Team Hudik
lö 29/8 13:00 - 16:00

U5 gräs
P12 - Domsjö x2
sö 30/8 10:00 - 14:00

U11 gräs
Arnäs f06 - KB-65 f06
sö 30/8 10:00 - 12:00

U11 gräs
Match f07-Bik
sö 30/8 12:00 - 14:00

U7 gräs
F09 Match- Lag 1-Lag 2
sö 30/8 12:00 - 14:00

A11 gräs
P17 - FV
sö 30/8 12:00 - 15:00

U11 gräs
P15 Arnäs - IFK Umeå
sö 30/8 14:00 - 17:00

U7 gräs
F08 Arnäs- BK Örnen
sö 30/8 16:00 - 18:00

U11 gräs
Match Arnäs P06 - Kramfors Alliansen
sö 30/8 17:00 - 19:00

A11 gräs
Arnäs lag 2-Mellansel
sö 30/8 17:30 - 21:00

Stora Konstgräs
Match P07 Arnäs-KB65
on 2/9 18:15 - 20:15

U11 gräs
Arnäs P-07 - KB65
on 2/9 18:15 - 20:15

U7 gräs
P10-Hägglunds, P10-Moelven
lö 5/9 10:00 - 14:00

U7 gräs
F10-Moelven
lö 5/9 14:00 - 16:00

U5 gräs
P11 - Sidensjö / KB65
sö 6/9 10:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 6/9 13:30 - 18:30

U7 gräs
P09 Arnäs - Själevad
sö 6/9 14:00 - 16:00

U11 gräs
Arnäs P-07 - Härnösand
sö 6/9 14:00 - 16:00

U7 gräs
F10-KB65
sö 6/9 18:00 - 20:00

U7 gräs
P10-Hägglunds x2
lö 12/9 10:00 - 14:00

U7 gräs
P08 match - Själevad
sö 13/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 2 Matcher (BK Örnen & Själevad)
sö 13/9 12:00 - 16:00

U11 gräs
Match f07-Domsjö IF
sö 13/9 12:00 - 14:00

U11 gräs
Arnäs f06 - Sidensjö f06
sö 13/9 14:00 - 16:00

U11 gräs
Match Arnäs P06 - Hägglunds IoFK
sö 13/9 16:00 - 18:00

U7 gräs
P09 Arnäs - KB65
sö 13/9 16:00 - 18:00

U7 gräs
F08 Arnäs- Modo
sö 13/9 18:00 - 19:30

U7 gräs
P08 match - Mellansel
sö 20/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 Match- Sidensjö
sö 20/9 12:00 - 14:00

U11 gräs
Match f07-Själevad
sö 20/9 12:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 20/9 13:30 - 18:30

U11 gräs
Match Arnäs P06 - Själevads IK
sö 20/9 14:00 - 16:00

U7 gräs
P08 match - Husum
sö 27/9 10:00 - 12:00

U11 gräs
F08 Arnäs- BK Örnen 9-manna
sö 27/9 14:00 - 16:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 4/10 13:30 - 18:30

CoreIT CoreIT CMS ADMIN