Kommande Aktiviteter



Fre Stora Konstgräs Träning "P08 halvplan" 5/6 | 15:00-16:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "P11" 6/6 | 09:00-10:00
Lör Stora Konstgräs Träning "Bollkul" 6/6 | 10:00-11:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "Bollkul" 6/6 | 10:00-11:00
Lör U7 gräs Match "P10-Anundsjö, P10-Sidensjö" 6/6 | 10:00-14:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "P13" 6/6 | 11:00-12:00
Lör Stora Konstgräs Match "P10 två matcher" 6/6 | 11:00-13:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "F13" 6/6 | 12:00-13:00
Lör Lilla Konstgräs Match "P12 - Bk örnen / själevad" 6/6 | 13:00-17:00
Lör Stora Konstgräs Match "Tr match Arnäs herr 4 -Sidensjö IK" 6/6 | 13:15-16:00
Sön Lilla Konstgräs Träning "F13" 7/6 | 10:00-11:00
Sön Stora Konstgräs Match "P09-Anundsjö" 7/6 | 10:00-12:00
Sön Lilla Konstgräs Träning "P12" 7/6 | 11:00-12:00
Sön Stora Konstgräs Match "F09-Domsjö" 7/6 | 12:00-14:00
Sön Lilla Konstgräs Match "P11 - Domsjö x2" 7/6 | 12:00-15:00
Sön U7 gräs Match "F09 Match- Domsjö" 7/6 | 12:00-14:00
Sön Stora Konstgräs Match "P09-Domsjö" 7/6 | 14:00-16:00
Sön Lilla Konstgräs Träning "F12" 7/6 | 15:00-16:00
Sön Lilla Konstgräs Träning "P10" 7/6 | 16:00-17:00
Sön Stora Konstgräs Match "F07-Domsjö" 7/6 | 16:00-18:00
Sön U11 gräs Match "Match F07-Domsjö IF" 7/6 | 16:00-18:00
Sön U7 gräs Match "P09 match 16 och kl 18" 7/6 | 16:00-19:30
Sön Stora Konstgräs Match "F06-BK Örnen" 7/6 | 18:00-20:00
Mån Samlingssal Övriga aktiviteter "Domarutbildning" 8/6 | 18:00-20:00
Mån U7 gräs Mimosa Träning "F12 träning" 8/6 | 18:15-19:15
Tis Samlingssal Övriga aktiviteter "Domarutbildning " 9/6 | 18:00-20:00
Ons U11 gräs Träning "BOLLKUL" 10/6 | 17:00-18:15
Ons U7 gräs Mimosa Träning "F12 träning" 10/6 | 17:15-18:15
Ons Stora Konstgräs Match "P-07 Arnäs - BK Örnen" 10/6 | 18:00-20:00
Ons U11 gräs Match "F05-Domsjö" 10/6 | 18:30-21:00
Ons Samlingssal Övriga aktiviteter "Matchgenomgång herr 4" 10/6 | 18:30-20:30
Ons Stora Konstgräs Match "Match div 6 mot div 4" 10/6 | 20:00-22:00
Fre U11 gräs Träning "P08 halvplan" 12/6 | 15:00-16:00
Lör U11 gräs Träning "BOLLKUL" 13/6 | 10:00-11:00
Lör A11 gräs Träning "Bollkul" 13/6 | 10:00-11:00
 
Arnäs IF | Tel: 0660-544 50 | E-post: arnasif@telia.com | Webbadmin:
spons
KOMMANDE MATCHER:

Stora Konstgräs
P10 två matcher
lö 6/6 11:00 - 13:00

Lilla Konstgräs
P12 - Bk örnen / själevad
lö 6/6 13:00 - 17:00

Stora Konstgräs
Tr match Arnäs herr 4 -Sidensjö IK
lö 6/6 13:15 - 16:00

Stora Konstgräs
P09-Anundsjö
sö 7/6 10:00 - 12:00

Stora Konstgräs
F09-Domsjö
sö 7/6 12:00 - 14:00

Lilla Konstgräs
P11 - Domsjö x2
sö 7/6 12:00 - 15:00

U7 gräs
F09 Match- Domsjö
sö 7/6 12:00 - 14:00

Stora Konstgräs
P09-Domsjö
sö 7/6 14:00 - 16:00

Stora Konstgräs
F07-Domsjö
sö 7/6 16:00 - 18:00

U11 gräs
Match F07-Domsjö IF
sö 7/6 16:00 - 18:00

U7 gräs
P09 match 16 och kl 18
sö 7/6 16:00 - 19:30

Stora Konstgräs
F06-BK Örnen
sö 7/6 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
P-07 Arnäs - BK Örnen
on 10/6 18:00 - 20:00

U11 gräs
F05-Domsjö
on 10/6 18:30 - 21:00

Stora Konstgräs
Match div 6 mot div 4
on 10/6 20:00 - 22:00

U7 gräs
P09 Arnäs - Domsjö
lö 13/6 10:00 - 12:00

U5 gräs
F11 - Hägglunds
lö 13/6 11:00 - 13:00

U5 gräs
F12 BK Örnen x2
sö 14/6 10:00 - 14:00

U7 gräs
P08 Match - Hägglunds
sö 14/6 10:00 - 12:00

U11 gräs
P15 Arnäs - Teg
sö 14/6 11:00 - 14:00

A11 gräs
P17 - Frösö
sö 14/6 12:00 - 15:00

U7 gräs
F09 Match- Arnäs1-Arnäs 2
sö 14/6 12:00 - 14:00

U11 gräs
P-06 Arnäs- Själevad
sö 14/6 14:00 - 16:00

U7 gräs
F10-Modo
sö 14/6 14:00 - 16:00

U7 gräs
F10-BK Örnen
sö 14/6 16:00 - 18:00

U11 gräs
P-07 Arnäs- Björna IF
sö 14/6 16:00 - 18:00

U7 gräs
F08 Arnäs- Hägglunds
sö 14/6 18:00 - 19:45

A11 gräs
Arnäs lag 2-Sidensjö
må 15/6 18:30 - 21:00

U11 gräs
Match: P05 - Sandåkerns SK P05
ti 16/6 18:30 - 21:00

A11 gräs
F04-KB65
ti 16/6 18:30 - 21:00

U11 gräs
F05-LAIF
on 17/6 18:30 - 21:00

U7 gräs
P08 match - Själevad
sö 21/6 10:00 - 12:00

U5 gräs
P11 - Husum / själevad
sö 21/6 10:00 - 14:00

U5 gräs
P12 - KB65 / Gideälvdal
sö 21/6 14:00 - 18:00

U11 gräs
Match: P05 - Tegs SK P16 Vit
sö 21/6 15:30 - 18:00

U7 gräs
P10-Moelven
sö 21/6 16:00 - 18:00

U11 gräs
Match F07-Hägglunds IoFK 0708
sö 21/6 18:00 - 20:00

U11 gräs
P15 Arnäs - Sävar
on 24/6 18:30 - 21:00

U11 gräs
F05-HSK
fr 26/6 18:30 - 21:00

U7 gräs
P10-BK Örnen
lö 27/6 10:00 - 12:00

U11 gräs
P-07 Arnäs - Hägglunds 1
lö 27/6 11:00 - 13:00

U7 gräs
P08 match - Modo
sö 28/6 10:00 - 12:00

A11 gräs
P17 - GIF Sundsvall
sö 28/6 12:00 - 15:00

U11 gräs
P-06 Arnäs - KB65
sö 28/6 12:00 - 14:00

U7 gräs
F09 2 matcher (BK Örnen & Själevad)
sö 28/6 12:00 - 16:00

U7 gräs
F08 Arnäs- Domsjö
sö 28/6 16:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs-Gottne div 4
on 1/7 18:00 - 21:00

U7 gräs
P08 Match - Modo
sö 5/7 10:00 - 12:00

U7 gräs
P08 Match - BK Örnen
sö 5/7 12:00 - 14:00

U7 gräs
F09 Match- Sidensjö
sö 5/7 14:00 - 16:00

U11 gräs
Match F07-Moelvens FC 06-08
sö 5/7 14:00 - 16:00

U11 gräs
F05-BK Örnen
on 29/7 18:30 - 21:00

Samlingssal
Herr 4
fr 31/7 17:00 - 21:00

A11 gräs
Arnäs-KB65 div 4
fr 31/7 18:00 - 21:00

U11 gräs
F04-Kramfors
fr 31/7 18:30 - 21:00

U5 gräs
F11 - BK Örnen
lö 1/8 11:00 - 13:00

U5 gräs
F12 - Hägglunds / BK Örnen
lö 1/8 13:00 - 17:00

U7 gräs
P08 match - Domsjö
sö 2/8 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 Match- Själevad
sö 2/8 12:00 - 14:00

U5 gräs
P11 - Själevad
sö 2/8 16:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs lag 2-Själevad
må 3/8 18:30 - 21:00

Samlingssal
Herr 4
fr 7/8 17:00 - 21:00

A11 gräs
Arnäs-Höga Kusten div 4
fr 7/8 18:00 - 21:00

U7 gräs
P10-Hägglunds
lö 8/8 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 match x2 ( Sidensjö & BK örnen)
lö 8/8 14:00 - 18:00

U7 gräs
P08 match - Domsjö
sö 9/8 10:00 - 12:00

U5 gräs
Arnäs P11 - BK Örnen x 2
sö 9/8 10:00 - 14:00

A11 gräs
F17 - Alnö
sö 9/8 13:00 - 16:00

U7 gräs
F08 Arnäs-Själevad
sö 9/8 16:00 - 18:00

U5 gräs
P12 - Husum
sö 9/8 16:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs-Bjärtrå div 4
on 12/8 18:00 - 21:00

Stora Konstgräs
F05-RUIF
on 12/8 18:30 - 21:00

U11 gräs
P15 Arnäs - Mariehem
on 12/8 18:30 - 21:00

A11 gräs
F04-RUIF
fr 14/8 18:30 - 21:00

A11 gräs
F17 - Ope IF
lö 15/8 13:00 - 16:00

U5 gräs
F12 - Modo / Själevad
sö 16/8 10:00 - 14:00

U7 gräs
P08 match - Moälven
sö 16/8 10:00 - 12:00

A11 gräs
P17 - Alnö
sö 16/8 12:00 - 15:00

U7 gräs
F09 Match -Domsjö
sö 16/8 12:00 - 14:00

U5 gräs
F11 - Hägglunds
sö 16/8 14:00 - 16:00

U5 gräs
P12 - Själevad
sö 16/8 16:00 - 18:00

U7 gräs
P10-Själevad, P10-BK Örnen
lö 22/8 10:00 - 14:00

A11 gräs
F17 - SDFF
lö 22/8 13:00 - 16:00

U7 gräs
P08 match - Mellansel
sö 23/8 10:00 - 12:00

Stora Konstgräs
P17 Arnäs - GIF Sundsvall
sö 23/8 12:00 - 15:00

U7 gräs
F09 Match- Domsjö
sö 23/8 12:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 23/8 13:30 - 18:30

U11 gräs
P15 Arnäs - Umedalen
sö 23/8 14:00 - 17:00

U5 gräs
Arnäs P11 - Modo x 2
sö 23/8 14:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs-FV div 4
sö 23/8 15:00 - 18:00

U5 gräs
F11 - Domsjö
lö 29/8 11:00 - 13:00

U5 gräs
F12 - Husum / Hägglunds
lö 29/8 13:00 - 17:00

A11 gräs
F17 - Team Hudik
lö 29/8 13:00 - 16:00

U5 gräs
P12 - Domsjö x2
sö 30/8 10:00 - 14:00

U7 gräs
F09 Match- Lag 1-Lag 2
sö 30/8 12:00 - 14:00

A11 gräs
P17 - FV
sö 30/8 12:00 - 15:00

U11 gräs
P15 Arnäs - IFK Umeå
sö 30/8 14:00 - 17:00

U7 gräs
F08 Arnäs- BK Örnen
sö 30/8 16:00 - 18:00

A11 gräs
Arnäs lag 2-Mellansel
sö 30/8 17:30 - 21:00

U7 gräs
P10-Hägglunds, P10-Moelven
lö 5/9 10:00 - 14:00

U5 gräs
P11 - Sidensjö / KB65
sö 6/9 10:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 6/9 13:30 - 18:30

U7 gräs
P10-Hägglunds x2
lö 12/9 10:00 - 14:00

U7 gräs
P08 match - Själevad
sö 13/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 2 Matcher (BK Örnen & Själevad)
sö 13/9 12:00 - 16:00

U7 gräs
F08 Arnäs- Modo
sö 13/9 18:00 - 19:30

U7 gräs
P08 match - Mellansel
sö 20/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F09 Match- Sidensjö
sö 20/9 12:00 - 14:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 20/9 13:30 - 18:30

U7 gräs
P08 match - Husum
sö 27/9 10:00 - 12:00

U7 gräs
F08 Arnäs- BK Örnen
sö 27/9 14:00 - 16:00

Samlingssal
Herrlaget match
sö 4/10 13:30 - 18:30

CoreIT CoreIT CMS ADMIN