Kommande Aktiviteter



Ons U7 gräs Träning "P11" 4/8 | 17:00-18:15
Ons U11 gräs Träning "P09/F09" 4/8 | 17:00-18:15
Ons Stora Konstgräs Träning "BOLLKUL" 4/8 | 17:00-18:00
Ons U7 gräs Träning "P10" 4/8 | 18:15-19:30
Ons U11 gräs Träning "F08/F07" 4/8 | 18:15-19:30
Tor U7 gräs Träning "F11" 5/8 | 17:00-18:15
Tor U11 gräs Träning "P07/F08" 5/8 | 17:00-18:15
Tor U7 gräs Mimosa Träning "Träning F-13" 5/8 | 17:00-18:15
Tor Lilla Konstgräs Träning "P12" 5/8 | 17:00-18:15
Tor U5 gräs Träning "F12 " 5/8 | 17:30-18:45
Tor U7 gräs Mimosa Träning "P13" 5/8 | 18:15-19:30
Tor U7 gräs Träning "F10" 5/8 | 18:15-19:30
Tor Stora Konstgräs Träning "Arnäs F-07" 5/8 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P08/F06" 5/8 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P06" 5/8 | 19:30-21:00
Fre U11 gräs Träning "P06" 6/8 | 17:00-18:15
Lör Stora Konstgräs Träning "BOLLKUL" 7/8 | 10:00-11:00
Lör Lilla Konstgräs Träning "BOLLKUL" 7/8 | 10:00-11:00
Lör U5 gräs Match "P13 en match" 7/8 | 10:00-11:30
Lör U7 gräs Match "F11 -KB65" 7/8 | 10:00-12:00
Lör U5 gräs Match "2 Matcher Arnäs F-13" 7/8 | 12:00-15:00
Sön U5 gräs Match "P12 Tre matcher" 8/8 | 12:00-16:00
Sön U11 gräs Match "Arnäs P-07 - BK Örnen" 8/8 | 14:00-16:00
Sön U7 gräs Match "Arnäs F10 - Domsjö IF" 8/8 | 14:00-16:00
Sön Muurikka Övriga aktiviteter "P08 grillning " 8/8 | 15:30-20:00
Sön U7 gräs Match "Arnäs F10 - BK Örnen" 8/8 | 16:00-18:00
Sön Stora Konstgräs Match "P 08 match x 2, Arnäs - Domsjö 2 matcher efter varandra" 8/8 | 16:00-20:00
Sön A11 gräs Träning "Dam/F17" 8/8 | 18:00-19:30
Mån U7 gräs Träning "P10" 9/8 | 17:00-18:15
Mån U11 gräs Träning "F08/F07" 9/8 | 17:00-18:15
Mån U7 gräs Träning "P11" 9/8 | 18:15-19:30
Mån U11 gräs Träning "P09/F09" 9/8 | 18:15-19:30
Mån U7 gräs Mimosa Träning "Träning F-13" 9/8 | 18:15-19:30
Mån A11 gräs Träning "Dam/F17" 9/8 | 19:30-21:00
Tis U7 gräs Träning "F10" 10/8 | 17:00-18:15
Tis U11 gräs Träning "P08/F06" 10/8 | 17:00-18:15
Tis U5 gräs Träning "P12" 10/8 | 17:00-18:15
Tis Lilla Konstgräs Träning "F12 " 10/8 | 17:30-18:45
Tis Stora Konstgräs Match "Match F-07 Arnäs - KB65" 10/8 | 18:00-20:00
Tis U7 gräs Mimosa Träning "P13" 10/8 | 18:15-19:30
Tis U7 gräs Träning "F11" 10/8 | 18:15-19:30
Tis U11 gräs Träning "P07" 10/8 | 18:15-19:30
Tis A11 gräs Match "Arnäs herr-FV akademi" 10/8 | 18:15-21:00
Tis U11 gräs Träning "P06" 10/8 | 19:30-21:00
Ons U7 gräs Träning "P11" 11/8 | 17:00-18:15
Ons U11 gräs Träning "P09/F09" 11/8 | 17:00-18:15
Ons Stora Konstgräs Träning "BOLLKUL" 11/8 | 17:00-18:00
Ons A11 gräs Match "Arnäs herr 2-BIK" 11/8 | 17:30-20:30
Ons Stora Konstgräs Match "Match F-06 Arnäs- Remsle" 11/8 | 18:00-20:00
Ons U7 gräs Träning "P10" 11/8 | 18:15-19:30
Ons U11 gräs Träning "F08/F07" 11/8 | 18:15-19:30
Tor U7 gräs Träning "F11" 12/8 | 17:00-18:15
Tor U11 gräs Träning "P07/F08" 12/8 | 17:00-18:15
Tor U7 gräs Mimosa Träning "Träning F-13" 12/8 | 17:00-18:15
Tor Lilla Konstgräs Träning "P12" 12/8 | 17:00-18:15
Tor U5 gräs Träning "F12 " 12/8 | 17:30-18:45
Tor U7 gräs Mimosa Träning "P13" 12/8 | 18:15-19:30
Tor U7 gräs Träning "F10" 12/8 | 18:15-19:30
Tor Stora Konstgräs Träning "Arnäs F-07" 12/8 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P08/F06" 12/8 | 18:15-19:30
Tor U11 gräs Träning "P06" 12/8 | 19:30-21:00
 
Arnäs IF | Tel: 0660-544 50 | E-post: arnasif@telia.com | Webbadmin:
spons
KOMMANDE MATCHER:

U5 gräs
P13 en match
lö 7/8 10:00 - 11:30

U7 gräs
F11 -KB65
lö 7/8 10:00 - 12:00

U5 gräs
2 Matcher Arnäs F-13
lö 7/8 12:00 - 15:00

U5 gräs
P12 Tre matcher
sö 8/8 12:00 - 16:00

U11 gräs
Arnäs P-07 - BK Örnen
sö 8/8 14:00 - 16:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Domsjö IF
sö 8/8 14:00 - 16:00

U7 gräs
Arnäs F10 - BK Örnen
sö 8/8 16:00 - 18:00

Stora Konstgräs
P 08 match x 2, Arnäs - Domsjö 2 matcher efter varandra
sö 8/8 16:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Match F-07 Arnäs - KB65
ti 10/8 18:00 - 20:00

A11 gräs
Arnäs herr-FV akademi
ti 10/8 18:15 - 21:00

A11 gräs
Arnäs herr 2-BIK
on 11/8 17:30 - 20:30

Stora Konstgräs
Match F-06 Arnäs- Remsle
on 11/8 18:00 - 20:00

A11 gräs
Arnäs dam - Högakusten
to 12/8 18:30 - 21:00

U11 gräs
P06 matchtid
fr 13/8 18:30 - 20:30

U11 gräs
Match P-07
lö 14/8 11:00 - 13:00

U7 gräs
P11
sö 15/8 10:00 - 14:00

U5 gräs
F12 2 matcher
sö 15/8 12:30 - 16:30

U7 gräs
P10 - BK Örnen, P10 - KB65
sö 15/8 16:00 - 19:00

Stora Konstgräs
P 08 match Arnäs - Anundsjö
ti 17/8 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Match F-06 Arnäs-Remsle
on 18/8 18:00 - 20:00

U11 gräs
Match P06 Arnäs - Kramfors-Alliansen
on 18/8 19:30 - 21:30

Stora Konstgräs
Arnäs F-07 - Hägglunds IoFK
to 19/8 18:00 - 20:00

U7 gräs
Match P09
fr 20/8 17:30 - 19:30

A11 gräs
Arnäs herr-Sidensjö
fr 20/8 18:00 - 21:00

U7 gräs
F09 Match
lö 21/8 10:00 - 14:00

U5 gräs
P13 två matcher
lö 21/8 10:00 - 13:00

Stora Konstgräs
Arnäs F17-Team Hudik
lö 21/8 13:00 - 16:00

U5 gräs
Match Arnäs F-13
lö 21/8 13:30 - 15:00

A11 gräs
Arnäs herr 2-Bollsta
lö 21/8 15:00 - 18:00

U5 gräs
Match Arnäs F-13
sö 22/8 10:00 - 11:30

U7 gräs
Arnäs F10 - Husums IF
sö 22/8 10:00 - 12:00

U5 gräs
P12 Tre matcher
sö 22/8 12:00 - 16:00

U7 gräs
F11 -Modo
sö 22/8 14:00 - 16:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Hägglunds IoFK Röd
sö 22/8 16:00 - 18:00

U5 gräs
F12
sö 22/8 16:00 - 17:45

U11 gräs
F08 match Arnäs- Husum
sö 22/8 18:00 - 20:00

U7 gräs
P10 - Domsjö, P10 - BK Örnen
lö 28/8 10:00 - 13:00

U7 gräs
P11
sö 29/8 10:00 - 14:00

U5 gräs
F12
sö 29/8 10:00 - 12:00

U5 gräs
Match Arnäs F-13
sö 29/8 12:30 - 14:00

U7 gräs
Match P09
sö 29/8 16:00 - 20:00

U5 gräs
F12
sö 29/8 16:30 - 18:30

U11 gräs
P08 match Arnäs - Moälven
sö 29/8 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
P 08 match, Arnäs - BK Örnen
ti 31/8 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Match P06 Arnäs - Sollefteå
on 1/9 19:30 - 21:30

Lilla Konstgräs
P12 Match
to 2/9 18:00 - 19:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr-Långsele
fr 3/9 18:00 - 21:00

U5 gräs
Match Arnäs F-13
lö 4/9 10:00 - 11:30

U7 gräs
F09 Match
lö 4/9 10:00 - 14:00

U5 gräs
P13 två matcher
lö 4/9 11:30 - 14:30

Stora Konstgräs
Arnäs F17-Ope
lö 4/9 13:00 - 16:00

A11 gräs
Arnäs herr 2-Frånö
lö 4/9 15:00 - 18:00

U11 gräs
Match P-07
sö 5/9 11:00 - 13:00

U5 gräs
P12 Två matcher
sö 5/9 13:30 - 16:00

U7 gräs
F11 -Domsjö 1
sö 5/9 14:00 - 16:00

U11 gräs
Match Arnäs F07 - Domsjö IF
sö 5/9 14:00 - 16:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Hägglunds IoFK Svart
sö 5/9 16:00 - 18:00

U7 gräs
Arnäs F10 - Hägglunds IoFK Vit
sö 5/9 18:00 - 20:00

U11 gräs
F08 Arnäs-BK Örnen
sö 5/9 18:00 - 20:00

U11 gräs
Match P-07
fr 10/9 18:15 - 20:15

U7 gräs
P10 - Hägglunds, P10 - Domsjö
lö 11/9 10:00 - 13:00

U11 gräs
Match Arnäs F07 - Moelvens FC
lö 11/9 14:00 - 16:00

U5 gräs
F12 2 matcher
sö 12/9 09:30 - 13:00

U5 gräs
P12 Tre matcher
sö 12/9 13:00 - 17:00

U7 gräs
Match P09
sö 12/9 14:00 - 16:00

U7 gräs
P11
sö 12/9 18:00 - 20:00

U11 gräs
P08 match Arnäs - Hägglunds
sö 12/9 18:00 - 20:00

U7 gräs
P11
fr 17/9 18:00 - 20:00

U7 gräs
F09 Match
lö 18/9 10:00 - 14:00

Stora Konstgräs
Arnäs F17-Selånger
lö 18/9 13:00 - 16:00

A11 gräs
Arnäs herr 2-Molidens IK
lö 18/9 14:15 - 17:00

U11 gräs
Match P-07
sö 19/9 14:00 - 16:00

U7 gräs
F11 -BK Örnen
sö 19/9 14:00 - 16:00

A11 gräs
Arnäs herr-Kramfors All
sö 19/9 15:00 - 18:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr 2-Domsjö IF
on 22/9 18:00 - 21:00

U7 gräs
F09 Match
lö 25/9 10:00 - 14:00

U11 gräs
F08 Arnäs- KB FF
sö 26/9 14:00 - 16:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr-Höga Kusten
sö 10/10 12:00 - 15:00

Stora Konstgräs
P 08 match Arnäs - Domsjö
sö 10/10 18:00 - 20:00

Stora Konstgräs
Arnäs F17-Domsjö
lö 16/10 13:00 - 16:00

Stora Konstgräs
Arnäs herr-Junsele IF
sö 17/10 12:00 - 15:00

Stora Konstgräs
P 08 match Arnäs - Anundsjö
sö 17/10 18:00 - 20:00

CoreIT CoreIT CMS ADMIN